خوش آمدید

 

"هوالباقی"

فصلنامه سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی، با اندوه فراوان رحلت دانشمند فرزانه، فرهیخته وارسته، چهره ماندگار عرصه روانشناسی ایران، استاد پیشکسوت روانشناسی دانشگاه تهران و عضو هیات تحریریه فصلنامه،"دکتر محمود منصور" را به جامعه روانشناسی و مشاوره، همراهان و همکاران، شاگردان و دست پروردگان آن استاد گرانقدر تسلیت عرض می کند. از درگاه خالق باقی، برای آن راحل جنت مکان علو مقام و برای فرزندان فهیم و یاران صمیمی ایشان، سلامت و صبوری و دل آرامی مسالت داریم.
 

ارسال مطلب به این مجله به معنای اعطای حق­ امتیاز به مجله سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی است و هیئت تحریریه در هر مرحله از فرایند ارزیابی مقالات، در رد، قبول، یا ویرایش مقاله آزاد است. دریافت مقالات مجله سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی ،‌ صرفاً از طریق همین سامانه صورت می پذیرد. 
۱. هر نویسنده پس از نام‌نویسی در سامانه می‌تواند اقدام به ارسال  مقالۀ علمی (پژوهشی، مروری، کوتاه، نقطه‌نظر، کاربردی) در قالب دو فایل ‌نماید: فایل بی نام (جهت داوری)  و  فایل اصلی  (شامل مشخصات کامل نویسنده یا نویسندگان).
۲. تمام مقالات که از طریق سامانه دریافت شده،‌ برای ارزیابی اولیه به دبیر علمی ارسال می شوند (برای بررسی ارتباط موضوعی و چارچوب کلی مقاله).
۳. در یک بازۀ زمانی کمتر از ده روز بررسی اولیۀ مقالات دریافتی (اعلام نظر به نویسنده یا آغاز فرآیند داوری) انجام خواهد شد. پس از تأیید دبیر علمی،‌ مقاله جهت داوری (نخست روش‌شناسی و  پس از تأیید روشِ پژوهش برای دو داور محتوایی)  ارسال می‌شود.
۴. هر نویسنده با مراجعه به صفحۀ شخصی خود می تواند از آخرین وضعیت مقاله خود مطلع شود و نیازی به ارسال پیام، رایانامه و یا تماس تلفنی نیست.
۵. پس از نهایی شدن داوری مقالات، ‌هر مقاله در جلسۀ هیئت تحریریه مطرح و نتیجۀ نهایی ارزیابی در سامانه اعلام می‌شود.
۶. وضعیت مقالات: مقالات تأیید یا رد می شوند، و یا برای انجام اصلاحاتی که بر روی همان صفحه شخصی به اطلاع نویسنده رسیده در حالت آماده ویرایش قرار می گیرند. با ورود به صفحه شخصی خود، با کلیک روی عنوان آمادۀ ویرایش توسط ارسال‌کننده فهرست مقالات آمادۀ ویرایش را مشاهده می کنید؛ روی واژۀ «ویرایش» کلیک کنید. از بخشی که فایل‌های با نام و بی نام مقاله را پیش‌تر بارگذاری کرده بودید، نسبت به بارگذاری فایل‌های تازه اقدام کنید.
۷. نسخۀ اصلاح شدۀ مقاله باید به‌جای مقالۀ پیشین بارگذاری شود. در غیر این صورت مقاله برای داوری مجدد فرستاده نخواهد شددر  فایل اصلاحی، تمام بخش‌های اصلاح شدۀ مقاله را حتماً مشخص کنید (با قلم رنگی یا هایلایت شده)؛ همچنین در هر مرحله از روند بررسی ممکن است نیاز به انجام ویرایش‌های متفاوتی باشد و نویسنده موظف است همۀ موارد را کامل و دقیق  انجام داده یا توضیحاتی غنی  مبنی بر عدم نیاز به اعمال اصلاحات خواسته‌ شده به داور(ان) ارائه دهد.
۸. دقت  در پیوست درست نسخه‌های بی نام و اصلی مقاله از طولانی شدن چرخۀ داوری مقاله جلوگیری می‌کند.
۹. مهلت انجام اصلاحات برای مقالات اصلاحی بین ۱۰ تا ۱۵ روز است و پس از این مدت مقاله از گردش کار خارج می‌شود.
۱۰. توجه به تمام بندهای راهنمای نگارش  مقاله در تدوین مقاله ضروری است و عدم رعایت موارد ذکر شده، احتمال پذیرش مقاله را کاهش می‌دهد.
۱۱. نویسندگان گرامی لازم است در نگارش مقاله به نشانه‌های سجاوندی،دستور خط ومصوبات فرهنگستان زبان و ادب فارسی توجه کنند.
۱۲. فرم‌های  تعهد و تعارض منافع   نویسندگان مقاله را پیوست نمایید.
۱۳.شناسه ارکید هر نویسنده لازم است که در هنگام ثبت نام در بخش مربوطه درج شود. برای دریافت شناسۀ ارکید به وب‌گاه www.orcid.org  مراجعه کنید.
۱۴. منبع‌نویسی و ارجاع درون ‌متنی به شیوۀ  ای پی ای (APA)   دستوردستورالعمل راهنمای نویسندگان است. 
۱۵. داوری اولیه مقالات بسته به موضوع و رعایت کامل شرایط تدوین مقاله توسط نویسندگان، دست‌کم  ۱ تا ۲ ماه به طول خواهد انجامید. در صورت نیاز به اصلاح مقاله توسط مؤلف، زمان داوری مجدد، به زمان ارسال نسخۀ ویرایش ‌شدۀ پژوهشگر بستگی دارد. شما در هر لحظه می‌توانید از طریق صفحۀ شخصی خود از چرخۀ داوری مقالۀ خود آگاه می‌شوید.
۱۶.  چرخۀ کار در مجله سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی در نمودار نشان داده شده است.
۱۸.فقط  پس از تغییر وضعیت مقاله به »پذیرفته‌شده«  نویسندگان می توانند گواهی پذیرش مقاله خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی از صفحۀ شخصی خود دریافت نمایند.
۱۹. متأسفانه در تعداد زیادی از مقالات دریافتی شرایط اولیۀ تدوین مقاله رعایت نمی‌شود که به طولانی شدن چرخۀ داوری می‌انجامد. بنابراین، از تمام نویسندگان درخواست می‌شود مطالب بالا و راهنمای نگارش را به دقت مطالعه کرده و به‌کار بندند
.

ملاحظات اخلاقی
سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی در انتشار مقالات به ملاحظات اخلاقی پایبند بوده و با هرگونه سرقت علمی و موارد مشابه از "راهنمای اخلاق در انتشار آثار پژوهشی کشور" تهیه شده توسط کمیته اخلاق کشوری، اخلاق در پژوهش و کمیته بین المللی اخلاق در نشر  Committee on Publication Ethics (COPE) پیروی می کند
 http://publicationethics.org
مالکیت معنوی
مالکیت معنوی کلیه مقالات منتشره در فصلنامه سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی متعلق به نویسنده (گان) خواهد بود.
نویسنده (گان) به انجمن علمی نوآوری در درمان کاربردی خانواده به عنوان ناشر مجله سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی اجازه می دهند تا مقالات آنان را منتشر کند
. License
با انتشار مقاله در سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی نویسنده (گان) مقالات موافقت می نمایند تا مقالات آنان بدون هیچ محدودیتی مورد استفاده و بهره برداری خوانندگان قرار گیرد مشروط بر آنکه خوانندگان نیز در ارجاع به مقالات مورد بهره برداری با ذکر کامل نام نویسندگان، نام مقاله و سایر مشخصات آن را به درستی مشخص نمایند.
سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی در مورد مالکیت معنوی از دستورالعمل The Creative Commons Attribution-NonCommercial ۴.۰  International پیروی می کند

 https://creativecommons.org/licenses/by-nc/۴.۰
                                                                                                                                      

                                                                                                                                                          
با سپاس
                                                                                                    دفتر فصلنامه سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی
Main Image

سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی

1400، جلد 3، شماره3

شاپای الکترونیکی: 2783-1787

مدیر مسئول: دکتر مهدی رستمی

سردبیر: دکتر ولی الله فرزاد

مشاهده ی آخرین شماره

مقالات در دست چاپ

اطلاعات نشریه

 • شماره جاری: 1400، جلد 3، شماره3
 • شاپای الکترونیکی: 2783-1787
 • مدیر مسئول: دکتر مهدی رستمی
 • سردبیر: دکتر ولی الله فرزاد
 • صاحب امتیاز: انجمن ایرانی نوآوری در درمان کاربردی خانواده
 • مدیر داخلی: دکتر سیدعلی دربانی
 • مدیر پژوهشی و اجرایی: دکتر علی آقازیارتی
 • شروع چاپ: پاییز 1398
 • نوع داوری: فرآیند داوری تخصصی، به صورت داوری بسته و حداقل ۲ داور و ۱ داور تطبیق
 • زمان داوری: حداقل ۳ هفته
 • ایمیل مجله: info@jarcp.ir

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.

آمار سایت

 • کل کاربران ثبت شده: 165 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 1 کاربر
 • میهمانان در حال بازدید: 14 کاربر
 • تمام بازدید‌ها: 68418 بازدید
 • بازدید 24 ساعت قبل: 221 بازدید
 • تعداد مقالات دریافت شده: 79 مقاله
 • تعداد مقالات منتشر شده: 62 مقاله

بازنشر اطلاعات
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه سنجش و پژوهش در مشاوره و روانشناسی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 CC BY-NC 4.0 | Journal of Assessment and Research in Counseling and Psychology

Designed & Developed by : Yektaweb